Jeszcze w sierpniu, tuż przed rozpoczęciem sezonu komentatorzy piłkarscy informowali, że trener, Rafa Benitez domaga się przejścia Roberta Lewandowskiego do Realu Madryt. Kiedy dzisiaj dziennik sportowy "AS" opublikował na pierwszej stronie zdjęcie reprezentanta Polaka, Cezarego Kucharskiego, w loży honorowej Santiago Bernabeu, hiszpańska prasa zapewniła, że transfer Lewandowskiego jest pewnikiem.

Reklama

Komentatorzy zauważają, że Kucharski oglądał mecz z Getafe siedząc blisko prezesa Realu, Florentino Pereza. Informują też, że do loży VIP można wejść wyłącznie z imiennym zaproszeniem. Dzienniki przedrukowują też zrobione kilka dni temu zdjęcie polskiego napastnika z "Przeglądem Sportowym" w ręku, na którym widać duży artykuł o Realu Madryt.

Dziennikarze przypominają, że Lewandowskiego dwukrotnie zachęcano do przejścia do Madrytu. Ich zdaniem odłożenie decyzji było dobrą zagrywką taktyczną. Z klubu odchodzi Benzema i prawdopodobnie Ronaldo. Twierdzą, że zmieniając barwy teraz, Polak stałby się największą gwiazdą Realu Madryt.