Piłkarze Juventusu Turyn awansowali do finału Pucharu Włoch. W środę ulegli na wyjeździe Interowi Mediolan 0:3, ale w styczniu w takim samym stosunku wygrali u siebie. W rzutach karnych goście zwyciężyli 5-3. Wcześniej awans wywalczył AC Milan.
Inter straty odrobił za sprawą dwóch trafień Chorwatów - Marcelo Brozovica w 17. minucie i 82. z karnego oraz Ivana Perisica na początku drugiej połowy. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia.
>>>Inter - Juventus 3:0 (3:5 w rzutach karnych). Zobacz wideo
W serii rzutów karnych broniąca trofeum "Stara Dama" była bezbłędna. O odpadnięciu Interu zadecydowała nieudana próba Argentyńczyka Rodrigo Palacio w trzeciej serii.
AC Milan finalista został we wtorek. W dwumeczu pokonał trzecioligową Alessandrią łącznie 6:0 (1:0 i w rewanżu 5:0).
Finał 21 maja na Stadionie Olimpijskim w Rzymie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zobacz
|