Kontrakt Emery'ego w Sevilli miał obowiązywać do połowy przyszłego roku, ale według doniesień medialnych Hiszpan zapłacił dwa miliony euro odszkodowania za jego zerwanie. Z kolei posada Blanca stała się zagrożona po tym, jak jego podopieczni odpadli w ćwierćfinale Ligi Mistrzów po porażce z Manchesterem City. Na tej rundzie Champions League zatrzymali się po raz czwarty z rzędu.

Reklama

44-letni Emery związał się z paryżanami na dwa lata. Wcześniej pracował m.in. w Almerii, Valencii, a trenerem Sevilli został w 2013 roku. Drużynę z Andaluzji poprowadził w trzech sezonach z rzędu do triumfu w Lidze Europejskiej. W bieżącym i poprzednim do sukcesu przyczynił się Krychowiak, który podpis na kontrakcie z paryskim klubem ma złożyć po zakończeniu mistrzostw Europy we Francji.

Grzegorz nie podpisał jeszcze kontraktu. Uczyni to po mistrzostwach, bo teraz chce się skupić na meczach drużyny narodowej. Transfer do PSG jest jednak przesądzony, ponieważ oba kluby doszły do porozumienia – zaznaczył w rozmowie z przed tygodniem odpowiedzialny za wizerunek piłkarza Wojciech Szaniawski.

Zespół PSG zdobył tytuł mistrza Francji w czterech minionych sezonach. W 2015 i 2016 roku wywalczył również Puchar Francji i Puchar Ligi.