Mamy bardzo dobre zdanie o Portugalii. To drużyna o dużym potencjale, która gra bardzo ofensywnie. Co jest wyraziste dla tego zespołu, to że po przechwycie piłki Portugalczycy fantastycznie atakują. Jednak wierzymy we własne siły i chcemy poprowadzić spotkanie według naszej strategii – powiedział Nawałka na środowej konferencji prasowej.

Reklama

Uwagę mediów i kibiców przyciągnie pojedynek Cristiano Ronaldo z Robertem Lewandowskim, którego nie ma liście strzelców turnieju we Francji.

Cały czas powtarzam, że Robert jest niezwykle ważny dla naszego zespołu. Jestem bardzo zadowolony z jego postawy. Jako kapitan mobilizuje zawodników. Uważam, że jest w bardzo dobrej formie fizycznej. Wykonuje fantastyczną pracę i oby tak dalej – podkreślił selekcjoner biało-czerwonych.

Reklama

Polacy w czwartek staną przed szansą awansu do półfinału Euro 2016.

To, że osiągamy takie wyniki we Francji nie jest dla nas niespodzianką. Cały czas zespół się rozwija i widać progres w grze. Chcieliśmy trafić z dyspozycją i to nam się udało. W trakcie zgrupowań poprawialiśmy głównie grę w obronie i są tego efekty – ocenił Nawałka.

Tradycyjnie odmówił szczegółów odnoście zestawienia drużyny na najbliższy mecz.

Skład zawsze wcześniej mamy gotowy, ale wstrzymujemy się z jego ogłoszeniem do ostatniego treningu. Podajemy go zawodnikom po zajęciach lub na odprawie przedmeczowej – dodał Nawałka.

Mecz Polska – Portugalia w ćwierćfinale mistrzostw Europy odbędzie się w czwartek w Marsylii o godz. 21.