Jak podaje oficjalna strona klubu 49-letni szkoleniowiec, który na Anfield Road pracuje od dziewięciu miesięcy podpisał umowę na najbliższe osiem lat. Wraz z nim nowe kontrakty parafowali asystenci Niemca: Zeljko Buvac i Peter Krawietz.

Reklama

Władze Liverpoolu są zadowolone z dotychczasowej współpracy. Właściciel klubu John Henry powiedział: Klopp to światowej klasy trenerski talent. Jego przywództwo będzie kluczowym czynnikiem pozwalającym nam osiągnąć wszystko, co sobie założyliśmy.

Pomimo, że Klopp pracuje w Liverpoolu od niespełna roku, zdążył mocno zżyć się z klubem. Ciężko wyrazić jak bardzo jestem zaszczycony. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za przyszłe sukcesy The Reds. Zawodnicy, sztab, właściciele i oczywiście kibice - wszyscy tworzymy wielką rodzinę. Będąc jednością staniemy się silniejsi, lepsi, a sukces będzie smakował bardziej - skomentował zawarcie umowy Klopp..

W poprzednim sezonie Niemiec doprowadził The Reds do finału Ligi Europy, w którym angielski zespół uległ Sevilli (1:3).

Klopp trenerską renomę wyrobił sobie podczas pracy w Borussii Dortmund. Z niemieckim klubem dwukrotnie zdobył mistrzostwo (2010, 2011), raz krajowy puchar (2012).

Liga angielska wznawia rozgrywki 13 sierpnia. Tego dnia Liverpool podejmie u siebie Arsenal Londyn.