Ostatnio Sammer miał problemy ze zdrowiem. Jak zapewnił, już mu tak bardzo nie dokuczają, ale i tak chce odpocząć.

Reklama

U mnie wszystko jest dobrze, powróciłem do pełni zdrowia, co na sto procent potwierdziły rozmaite badania medyczne. W ostatnich dniach nabrałem sporo dystansu do codzienności. Miałem możliwość i czas przemyśleć wiele rzeczy - o rodzinie, o pracy w Bayernie. Bycie dyrektorem sportowym oznacza pracę przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, na najwyższych obrotach, bycie do dyspozycji klubu i opinii publicznej. W tym momencie nie chciałbym wykonywać tych zadań - powiedział były reprezentant Niemiec, cytowany na oficjalnej stronie internetowej monachijskiego zespołu.

Mistrz Europy z 1996 roku pracował w Bayernie od połowy 2012 roku. Razem z drużyną cieszył się m.in. z potrójnej korony w sezonie 2012/13 (mistrzostwo kraju, Puchar Niemiec i Liga Mistrzów).

Dziękuję Bayernowi i wszystkim ludziom, z którymi mogłem pracować, za fantastyczny okres życia, a teraz za zrozumienie mojej decyzji. To było niesamowite doświadczenie i wielki zaszczyt. Serwus! - dodał Sammer.

Bawarski zespół, którego piłkarzem jest Robert Lewandowski, w minionym sezonie został mistrzem Niemiec po raz czwarty z rzędu. Obronę tytułu rozpocznie 26 sierpnia meczem z Werderem Brema. Obecnie trenerem jest Włoch Carlo Ancelotti, który tego lata zastąpił Hiszpana Josepa Guardiolę.

Reklama