Reprezentant Polski dołączył do nowych kolegów z zespołu, w tym do obrońcy Marcina Wasilewskiego, na zgrupowaniu w stolicy Szwecji. Już wieczorem wystąpił przeciwko Barcelonie. Grał od 63. minuty, natomiast Wasilewski - od początku drugiej połowy.

Mistrzowie Hiszpanii wygrali z Leicester City 4:2 (3:0), po dwóch golach Munira oraz jednym Urugwajczyka Luisa Suareza i nastolatka Rafaela Mujicy. Obie bramki dla mistrzów Anglii zdobył sprowadzony latem Nigeryjczyk Ahmed Musa, który wszedł na boisko w 46. minucie.

19-letni Kapustka, występujący dotychczas w Cracovii, podpisał z Leicester City pięcioletni kontrakt. Kwoty transferu nie ujawniono - brytyjskie media oszacowały ją na 7,5 mln funtów (prawie 9 mln euro), ale Cracovia tego nie potwierdziła.