Dziennik Gazeta Prawana logo

Superpuchar Niemiec dla Bayernu Monachium. Lewandowski grał, ale gola nie strzelił. WIDEO

15 sierpnia 2016, 09:22
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski/Newspix
Piłkarze Bayernu Monachium zdobyli Superpuchar Niemiec pokonując w Dortmundzie Borussię 2:0. Gole zdobyli Chilijczyk Arturo Vidal w 58. minucie i Thomas Mueller w 79.

W Bayernie, który po to trofeum sięgnął po raz piąty, cały mecz rozegrał Robert Lewandowski. W ekipie z Dortmundu rezerwowym był Łukasz Piszczek.

>>>Bayer Monachium - Borussia Dortmund 2:0. obacz gole

To pierwsze trofeum, które wywalczył nowy szkoleniowiec mistrza Niemiec Carlo Ancelotti. Włoch desygnował do gry pozyskanego z... Borussii stopera Matsa Hummelsa. Z kolei w zespole gospodarzy zagrał Sebastian Rode, który podążył w odwrotnym kierunku, a Mario Goetze - wracający do Dortmundu z Monachium - był rezerwowym.

Z nowych zawodników w Borussii na boisku pojawili się Hiszpan Marc Bartra oraz Francuz Ousmane Dembele.

- podkreślił Ancelotti.

Mimo porażki zastrzeżeń do swojej drużynie nie miał trener Borussii.

- powiedział po ostatnim gwizdku sędziego Thomas Tuchel.

Superpuchar był pierwszym akordem nowego sezonu w Niemczech. Bundesliga wznowi rozgrywki 26 sierpnia.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj