Grosicki trafił do bramki rywali w 58. i 75. minucie. Łącznie ma trzy ligowe gole w obecnym sezonie (w poprzednim strzelił dziewięć). W sobotę asysty przy jego trafieniach zaliczył Paul-Georges Ntep.

Bramki skrzydłowego reprezentacji Polski zapewniły zwycięstwo gościom, którzy do przerwy przegrywali 0:1 po golu Argentyńczyka Emiliano Sali.

W tabeli ekipa Stade Rennes zajmuje szóste miejsce (17 pkt), zespół Nantes jest czternasty (11).

Tego samego dnia porażkę poniósł Olympique Lyon, z Maciejem Rybusem w jedenastce. Przegrał u siebie 1:3 z En Avant de Guingamp, a reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie.

Już w piątek drużyna AS Monaco, z Kamilem Glikiem w składzie, pokonała u siebie Montpellier aż 6:2. Do przerwy było... 1:1. Gospodarze awansowali na pozycję wicelidera.

Bramki dla zespołu Glika zdobyli kolejno: Kolumbijczyk Radamel Falcao z rzutu karnego, Kylian Mbappe, Brazylijczyk Jemerson, Valere Germain, Thomas Lemar i Adama Traore z Mali. Goście odpowiedzieli dwoma trafieniami Algierczyka Ryada Boudebouza (w drugim przypadku po strzale z "jedenastki").

Reprezentant Polski został ukarany na początku spotkania żółtą kartką.

Po piątkowym zwycięstwie Monaco ma 22 punkty i zajmuje drugie miejsce. Lider Nice (23) zmierzy się w niedzielę na wyjeździe z Metz. Tego samego dnia dotychczasowy wicelider, a obecnie zajmujący trzecie miejsce zespół Grzegorza Krychowiaka Paris Saint-Germain (19) podejmie inną uznaną francuską firmę - Olympique Marsylia (12 pkt).