Amerykański producent sprzętu sportowego nie ujawnił ani długości, ani wysokości nowego kontraktu, wspominając tylko o "długoterminowej umowie".

Reklama

"To najlepszy kontrakt, jaki zawarłem w ciągu całej mojej kariery" - oświadczył 31-letni Ronaldo w nagraniu wideo zaprezentowanym przez Nike.

Według dzienników "Marca" i "As" Portugalczyk mógł podpisać dożywotni kontrakt, podobnie jak to uczynił wcześniej słynny amerykański koszykarz Michael Jordan.

Obie hiszpańskie gazety podały, że trzykrotny laureat Złotej Piłki FIFA będzie otrzymywać od amerykańskiej firmy co najmniej 20 mln euro rocznie, czyli tyle, ile zarobi w każdym sezonie w Realu. Poprzednia umowa z Nike opiewała na sumę 7 mln euro.

Ronaldo gra w barwach madryckiego klubu od 2009 roku. Przeszedł do niego z Manchesteru United za wówczas rekordową kwotę, szacowaną na 94 miliony euro.

Z "Królewskimi" raz zdobył mistrzostwo Hiszpanii, dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzów, ma też w dorobku dwa triumfy w Pucharze Hiszpanii. W latach 2008, 2013 i 2014 był wybierany najlepszym piłkarzem roku na świecie w plebiscytach FIFA i magazynu "France Football".

Real jest rywalem Legii w Champions League. W Madrycie wicemistrz Hiszpanii wygrał z mistrzem Polski 5:1, w rewanżu w Warszawie padł remis 3:3. Ronaldo nie zdobył w tych meczach ani jednej bramki.