Dziennik Gazeta Prawana logo

Liga włoska: Asysta Zielińskiego, Szczęsny i Skorupski nie dali się pokonać

15 stycznia 2017, 18:38
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny/Newspix
Piotr Zieliński zaliczył asystę w wygranym przez jego Napoli 3:1 meczu 20. kolejki włoskiej ekstraklasy z Pescarą. Bramkarze Wojciech Szczęsny z Romy i Łukasz Skorupski z Empoli nie puścili gola w spotkaniach swoich drużyn.

Piłkarze z Neapolu prowadzili u siebie do 90+4. minuty 3:0 po golach Lorenzo Tonellego, Słowaka Marka Hamsika i Belga Driesa Mertensa. Zieliński, który grał do 65. minuty, asystował przy trafieniu Hamsika na początku drugiej połowy.

Goście jedyną bramkę zdobyli w ostatnich sekundach po strzale z rzutu karnego (Gianluca Caprari).

Na ławce rezerwowych Napoli siedział Igor Łasicki, natomiast w kadrze gospodarzy nie było jeszcze Arkadiusza Milika, który już wrócił do zdrowia po kontuzji kolana.

Napoli z dorobkiem 41 pkt pozostało na trzecim miejscu. Traci trzy punkty do Romy. Drużyna Wojciecha Szczęsnego dzięki bramce Belga Radji Nainggolana w 12. minucie pokonała na wyjeździe Udinese 1:0. Zwycięstwo gości mogło być wyższe, ale Bośniak Edin Dżeko nie wykorzystał w pierwszej połowie rzutu karnego.

Po raz kolejny czyste konto zachował także wypożyczony z Romy do Empoli Łukasz Skorupski. Jego zespół (17. w tabeli) zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Sampdorią Genua. W ekipie gospodarzy cały mecz rozegrał Karol Linetty (żółta kartka), a na ławce rezerwowych siedział Bartosz Bereszyński.

W meczu Cagliari - Genoa (4:1) od 81. minuty w zespole gospodarzy grał Bartosz Salamon.

Lider Serie A Juventus (45) zagra wieczorem na wyjeździe z Fiorentiną.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj