Dziennik Gazeta Prawana logo

Liga MLS: Bastian Schweinsteiger będzie grał w tym samym klubie, co były gwiazdor Legii Warszawa

21 marca 2017, 10:39
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Bastian Schweinsteiger
Bastian Schweinsteiger/Shutterstock
Bastian Schweinsteiger uzgodnił warunki kontraktu z Chicago Fire. Niemiecki piłkarz, który ostatnio związany był z Manchesterem United, przez rok zarobi 4,5 mln dolarów. Oficjalnie kontrakt ma podpisać w przyszłym tygodniu.

- powiedział 32-latek gazecie "Chicago Tribune".

Schweinsteiger największe sukcesy odnosił z Bayernem Monachium. Na koncie ma osiem tytułów mistrza Niemiec i triumf w Lidze Mistrzów w 2013 roku. Do Manchesteru United przeniósł się w 2015 roku, ale kiedy zespół przed obecnym sezonem objął Jose Mourinho, stracił miejsce w podstawowym składzie.

Z drużyną narodową sięgnął po mistrzostwo świata w Brazylii (2014), a w dwóch poprzednich mundialach (2006, 2010) był trzeci. Jest także wicemistrzem Europy z 2008 roku. Karierę reprezentacyjną zakończył już jednak w ubiegłym roku.

Poprzedni sezon Chicago Fire zakończyło na ostatnim miejscu. W trzech meczach obecnego zgromadziło cztery punkty. Od stycznia piłkarzem "Strażaków" jest były napastnik Legii Warszawa, Nemanja Nikolic.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj