Neymar został ukarany odsunięciem od trzech meczów za niesportowe zachowanie w spotkaniu ligowym z Malagą (0:2) rozegranym 8 kwietnia. Otrzymał wtedy czerwoną kartkę, a opuszczając boisko ironicznie bił brawo arbitrowi technicznemu.

Reklama

Brazylijczyk nie wystąpił przed tygodniem przeciwko Realowi Sociedad (3:2). W piątek Barcelona zwróciła się jeszcze z odwołaniem do najważniejszego w kraju trybunału sportowego (TAD), ale ostatecznie postanowiła nie czekać na werdykt.

Wobec niejasności prawnych i braku decyzji Sportowego Trybunału Administracyjnego na 12 godzin przed meczem, a także aby skoncentrować całą uwagę na aspekcie sportowym, klub postanowił nie powoływać Neymara - napisano w oświadczeniu Barcelony.

W składzie Barcelony Neymara zastąpi prawdopodobnie Portugalczyk Andre Gomes lub młody Paco Alcacer.

Wieczorny mecz 33. kolejki może rozstrzygnąć o tytule mistrza Hiszpanii. Prowadzący w tabeli "Królewscy" wyprzedzają Barcelonę o trzy punkty, a mają jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Celtą Vigo.

Reklama

Będzie to 233. El Clasico w historii, nie licząc spotkań towarzyskich. Dotychczas Real wygrał 93 razy, Barcelona - 90, a 49-krotnie padł remis. W ekstraklasie oba zespoły grały ze sobą 173 razy i tu także bilans jest korzystniejszy dla "Królewskich" - 72 zwycięstwa, 33 remisy i 68 porażek.