Barton ma zakaz podejmowania przez ten czas jakiejkolwiek aktywności związanej z piłką nożną. Dodatkowo został ukarany grzywną w wysokości 30 tys. funtów i ostrzeżeniem.

Reklama

Stwierdzono, że między 26 marca 2006 roku a 13 maja 2016 roku obstawiał wyniki 1260 meczów piłkarskich i zawodów. W komunikacie FA nie sugerowano, że brał udział w ustawianiu spotkań.

Jestem bardzo rozczarowany srogością sankcji. Taka decyzja zmusza mnie do wcześniejszego zakończenia kariery. Żeby była jasność, nie ma tu mowy o ustawianiu meczów, a moja uczciwość nie jest kwestionowana. Akceptuję fakt, że złamałem przepisy, ale uważam, że kara jest surowsza niż mogłaby być w przypadku mniej kontrowersyjnych zawodników - napisał w oświadczeniu piłkarz, który nieraz dał się wcześniej poznać ze względu na swoją brutalność na boisku i poza nim.

Jak dodał, złoży apelację i będzie wnioskował o skrócenie kary.

Walczyłem z uzależnieniem od hazardu i dostarczyłem FA orzeczenie lekarskie dotyczące mojego problemu. Jestem rozczarowany, że nie zostało to odpowiednio wzięte pod uwagę - podkreślił Barton.

Reklama

34-letni gracz w przeszłości bronił barw Manchester City i Newcastle. W reprezentacji Anglii wystąpił raz - w 2007 roku.