W niedzielnej ostatniej kolejce Serie A Empoli przegrało 1:2 na wyjeździe z Palermo, którego spadek już wcześniej był przesądzony. W zespole gospodarzy całe spotkanie rozegrał obrońca reprezentacji Polski Thiago Cionek. W kadrze gości zabrakło natomiast Łukasza Skorupskiego. Bramkarz drużyny Adama Nawałki wyjechał z klubu z powodu śmierci ojca.

Tym samym Empoli zakończyło sezon na 18. miejscu ze stratą dwóch punktów do Crotone, które pokonało u siebie Lazio 3:1. W przypadku zwycięstwa Empoli pozostałoby w Serie A.

W meczu przeciwko ostatniej w tabeli Pescarze, zakończony remisem 2:2, zadebiutował w barwach Fiorentiny bramkarz Drągowski, który odszedł z Jagiellonii niespełna rok temu. Zespół z Florencji zakończył sezon na ósmym miejscu.

>>>Fiorentina - Pescara 2:2. Zobacz gole

Wcześniej mistrzostwo Włoch zapewnił sobie Juventus Turyn. Drugie miejsce zajęła Roma, do której wypożyczony jest Wojciech Szczęsny. Z kolei na najniższym stopniu podium znalazło się Napoli, gdzie występują Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Na 10. miejscu sezon zakończyła Sampdoria Karola Linettego i Bartosza Bereszyńskiego. Z kolei Cagliari, którego obrońcą jest Bartosz Salamon uplasowało się na 11. pozycji.