Słynny Portugalczyk trafił do siatki rywali w 43. i 58. minucie. Za drugim razem wykorzystał podanie w "tempo" od Argentyńczyka Paulo Dybali i trafił przy słupku z około 12 metrów.

Łącznie Ronaldo ma 16 goli w sezonie Serie A i w klasyfikacji strzelców zajmuje drugie miejsce, za prowadzącym zdecydowanie Ciro Immobile z Lazio Rzym (23).

Parmę stać było na trafienie Andreasa Corneliusa w 55. minucie. Duńczyk uderzył precyzyjnie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Szczęsny był bez szans w tej sytuacji.

W końcówce meczu goście kilka razy zagrozili bramce Juventusu, ale polski golkiper nie dał się pokonać po ich strzałach z dystansu.

Spotkanie w Turynie zostało poprzedzone minutą ciszy pamięci zmarłego w wieku 71 lat Pietro Anastasiego, w przeszłości reprezentanta Włoch i zawodnika m.in. Juventusu.

"Stara Dama" ma 51 punktów i już o cztery wyprzedza Inter. Ekipa z Mediolanu odnotowała drugi z rzędu ligowy remis 1:1, tym razem na wyjeździe z walczącym o utrzymanie, 17. w tabeli Lecce.

Wcześniej w niedzielę AC Milan pokonał u siebie Udinese 3:2, a Krzysztof Piątek w drugim ligowym spotkaniu z rzędu był rezerwowym "Rossonerich".

Bohaterem okazał się Ante Rebic. Chorwat też zaczął mecz z Udinese na ławce, ale wszedł od początku drugiej połowy i strzelił dwa gole, m.in. w doliczonym czasie gry.

Łukasz Teodorczyk był rezerwowym w ekipie z Udine.