Grabara zderzył się z Christopherem Schindlerem w 73. minucie wyjazdowego meczu z Hull City w 29. kolejce Championship (2:1; w barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Kamil Grosicki). Przez kilka minut był opatrywany na murawie, po czym został zniesiony na noszach i przewieziony do szpitala w Kingston upon Hull, gdzie spędził noc.

Reklama

Kamil jest przytomny i w pełni świadomy, ale prawdopodobnie zostanie w szpitalu na kolejną noc, aby personel mógł obserwować go przez 24 godziny. Kamil ma obrażenia głowy i podejrzenie wstrząśnienia mózgu - napisano na oficjalnej stronie internetowej Huddersfield Town.

W czwartek rano zapadnie decyzja, czy można zwolnić Polaka ze szpitala i oddać go pod opiekę szefa sztabu medycznego w klubie Iana Kirkpatricka.

Huddersfield Town poinformował również, że kolejnych informacji o Grabarze należy spodziewać się w czwartek po południu podczas konferencji prasowej trenera Danny'ego Cowleya przed meczem z Fulham Londyn.

Reklama

Huddersfield Town zajmuje 19. miejsce w Championship. Z dorobkiem 32 punktów ma sześć przewagi nad strefą spadkową. Hull City jest na 13. pozycji - 39 pkt.