Dziennik Gazeta Prawana logo

Liga włoska. Syn słynnego Maldiniego zadebiutował w AC Milan

2 lutego 2020, 19:11
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
mid-epa08188333
<p>Daniel Maldini</p>/PAP/EPA
Syn słynnego Paolo Maldiniego, który przez 25 lat był graczem "Rossonerich", 18-letni Daniel zadebiutował w AC Milan w meczu 22. kolejki ligi włoskiej z Veroną (1:1). Nastoletni piłkarz kontynuuje rodzinną tradycję, bo w Mediolanie grał także przez 12 lat jego dziadek Cesare.

Daniel, występujący na pozycji ofensywnego pomocnika, wszedł na boisko w spotkaniu z Veroną w doliczonym czasie gry. Do 21-osobowego składu Milanu został włączony pod koniec listopada.

Jego znany ojciec, jeden z najlepszych obrońców w historii włoskiego futbolu, jest dyrektorem technicznym AC Milan. Legendarny Paolo Maldini, który karierę zakończył w 2009 r., zdobył z AC Milan 26 trofeów, w tym siedmiokrotnie tytuł mistrza Włoch. Zagrał w 647 spotkaniach, co oznacza, że jest współrekordzistą Serie A pod względem liczby meczów (razem z Gianluigi Buffonem z Juventusu Turyn). W reprezentacji zagrał 126 razy, a w 74 meczach był kapitanem zespołu, z którym wystąpił między innymi w finale mundialu 1994, a w 1990 wywalczył brąz MŚ.

Sukcesy odnosił także dziadek Cesare, zmarły w 2016 r. w wieku 84 lat. Trzykrotnie sięgnął z lombardzkim klubem po mistrzostwo Włoch oraz klubowy Puchar Europy. Potem pracował jako szkoleniowiec, m.in. w AC Milan oraz reprezentacji Włoch (1996-1998) i Paragwaju (2001-2002).

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj