Losy meczu w Udine rozstrzygnęły się między 64. i 71. minutą, gdy obie bramki dla mediolańczyków zdobył Romelu Lukaku (drugą z rzutu karnego). Łącznie belgijski napastnik ma 16 trafień w obecnym sezonie Serie A.

Trwa ładowanie wpisu

To pierwsze ligowe zwycięstwo Interu po trzech remisach po 1:1. W tabeli ma 51 punktów i traci trzy do Juventusu, a o dwa wyprzedza Lazio.

Broniący tytułu turyńczycy w niedzielne południe pokonali u siebie Fiorentinę 3:0. Bramki gospodarzy strzegł Wojciech Szczęsny, a gości Bartłomiej Drągowski.

Dwa gole, oba z rzutów karnych, strzelił Portugalczyk Cristiano Ronaldo, którego łączny dorobek w tym sezonie Serie A wynosi 19 bramek. Wynik ustalił w doliczonym czasie Holender Matthijs de Ligt.

To już dziewiąty z rzędu ligowy mecz Juventusu, w którym Ronaldo wpisał się na listę strzelców. Ostatnim piłkarzem "Starej Damy" z taką serią był Francuz David Trezeguet w 2005 roku.

Lazio Rzym nie miało kłopotów ze zwycięstwem u siebie 5:1 nad ostatnim obecnie w tabeli SPAL Ferrara. Po dwie bramki zdobyli Ekwadorczyk Felipe Caicedo oraz Ciro Immobile, który z 25 golami zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

W ekipie SPAL całe spotkanie rozegrał Arkadiusz Reca.

Milan, już bez sprzedanego do Herthy Berlin Krzysztofa Piątka, zremisował u siebie z Veroną 1:1. Obrońca gości Paweł Dawidowicz wszedł w doliczonym czasie gry, a jego klubowy kolega Mariusz Stępiński pozostał rezerwowym.

W ostatnich minutach w ekipie Milanu pojawił się na boisku Daniel Maldini, którego słynny ojciec Paolo przez 25 lat był graczem "Rossonerich". 18-letni piłkarz kontynuuje rodzinną tradycję, bo w Mediolanie grał także jego dziadek Cesare.