Już w trzeciej minucie pierwszego gola zdobył Hiszpan Pablo Sarabia i na długie minuty paryżanie się tym zadowolili. Dopiero w ostatnim kwadransie podkręcili tempo i zdobyli trzy bramki. Dwie - 17. i 18. w sezonie - uzyskał Kylian Mbappe, a asystował przy trafieniu Argentyńczyka Mauro Icardiego.

"Wysokie loty PSG" - napisał dziennik "L'Equipe" krótko po ostatnim gwizdku sędziego.

Gospodarze, wśród których zabrakło pauzującego za czerwoną kartkę Brazylijczyka Neymara, zrewanżowali się ekipie Dijon za jedną z trzech porażek w sezonie. Po 1:2 na boisku tego rywala 1 listopada ekipa PSG nie znalazła pogromcy.

W sobotę odniosła 22. zwycięstwo w sezonie i prowadzi w tabeli mając 13 punktów przewagi nad Olympique Marsylia (3:2 z Nimes). Zajmująca trzecie miejsce drużyna Stade Rennes traci do lidera już 24 pkt, choć wieczorem zagra na wyjeździe z ostatnim FC Toulouse.