O sytuacji Ruganiego poinformowano w środę wieczorem. Wkrótce po tym Inter wydał komunikat o zawieszeniu wszelkich aktywności sportowych. W niedzielę 8 marca doszło do spotkania ligowego, w którym Juventus pokonał mediolańczyków 2:0. Rugani był na ławce rezerwowych.

Reklama

Juventus (bramkarzem mistrza Włoch jest Wojciech Szczęsny), a po nim także Inter postanowiły wprowadzić procedury izolacyjne w drużynach.

"Zawieszamy treningi i występy wszystkich naszych zespołów. Klub podejmuje kroki mające na celu przygotowania i wprowadzenie niezbędnych procedur" - poinformował klub z Mediolanu.

Już wcześniej ogłoszono, że rozgrywki włoskiej ekstraklasy mają być zawieszone co najmniej do 3 kwietnia z powodu koronawirusa.

Nie wiadomo, jak potoczy się sprawa udziału klubów z Italii w europejskich pucharach. We wtorek Juventus miał rozegrać rewanż 1/8 finału Ligi Mistrzów z Olympique Lyon; pierwsze spotkanie wygrali Francuzi 1:0.

Z kolei "czarno-niebiescy" z Mediolanu na tym etapie Ligi Europy rywalizują z Getafe. Hiszpański klub oznajmił, że nie poleci na czwartkowy (12 marca) mecz do Włoch. Rewanż 19 marca.

Włochy to europejskie epicentrum pandemii, dotychczas zmarło tam ponad 800 osób, zaś 12 tysięcy jest zakażonych. W Polsce dotychczas jest 47 potwierdzonych przypadków choroby.