Spośród najlepszych lig piłkarskich, decyzję o zawieszeniu zmagań podjęła już włoska Serie A.

Reklama

Biorąc pod uwagę okoliczności z dzisiejszego poranka, kwarantannę ustanowioną w Realu Madryt i możliwe pozytywne wyniki testów u zawodników innych klubów, La Liga uważa, że należy wdrożyć kolejną fazę protokołu postępowania w sprawie COVID-19. Zawieszone zostają co najmniej dwie najbliższe kolejki ligowe. Decyzja zostanie poddana dalszej ocenie po zakończeniu kwarantanny w klubach i innych możliwych sytuacjach, które mogą się wydarzyć. La Liga, jako organizator rozgrywek, przekazała decyzję Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej, Najwyższej Radzie Sportu i klubom - poinformowano w czwartkowym komunikacie.

U jednego z koszykarzy "Królewskich" wynik testu na obecność koronawirusa był pozytywny. Władze klubu zadecydowały o 15-dniowej domowej kwarantannie, m.in. zespołu piłkarskiego. Ośrodek treningowy w Valdebebas został zamknięty.

Tymczasem na 17 marca madrycki zespół ma wyznaczony termin rewanżu w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Manchesterem City na wyjeździe. U siebie Real przegrał 1:2.

Reklama

Na razie nie wiadomo, kiedy hiszpańska ekstraklasa wznowi rozgrywki. W tabeli po 27 kolejkach prowadzi Barcelona 58 pkt, przed Realem 56 i Sevillą 47.

Tamtejsze Ministerstwo Zdrowia podało, że zarażonych koronawirusem jest ponad 2200 osób, a zmarło 55.