Poddałem się testowi, jak tylko poczułem się gorzej. Zamierzam wrócić do pracy, gdy tylko dostanę na to zgodę - powiedział Arteta cytowany w oświadczeniu.

Reklama

Już wcześniej odwołano mecz Arsenalu z Manchesterem City, który miał odbyć się 11 marca. Okazało się, bowiem że niektórzy z zawodników "Kanonierów" mieli kontakt - przy okazji rozegranego 27 lutego spotkania Ligi Europy z Olympiakosem Pireus - z właścicielem tego klubu Evangelosem Marinakisem. Grek poinformował we wtorek, że stwierdzono u niego koronawirusa, ale jest pod opieką lekarzy i czuje się dobrze.

Na sobotę Arsenal ma zaplanowany mecz z Brighton, ale prawdopodobnie także zostanie odwołany. Ewentualne przełożenie pozostałych spotkań zbliżającej się kolejki lub nawet zawieszenie rozgrywek będzie omawiane przez władze Premier League podczas piątkowego, nadzwyczajnego posiedzenia.

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 126 tys. przypadków zakażenia i ok. 4,6 tys. zgonów zarażonych wirusem.