Boruc, jak i czterech członków sztabu szkoleniowego klubu AFC Bournemouth, miał objawy typowe do szerzącego się na świecie koronawirusa.

Reklama

To dość dziwna sytuacja. Nie miałem jeszcze testu i prawdę mówiąc, nie wiem, czy w ogóle będę miał. Naprawdę bardzo dziwna sytuacja, ale szukam powodu. Pewnego dnia tajemnica zostanie rozwiązana. Czujemy się coraz lepiej i wygląda na to, że izolacja działa. Daj sobie szansę i daj szansę innym - napisał Boruc, który wraz z żoną miał objawy typowe dla koronawirusa.

Bardzo dziękujemy za wsparcie i troskę. Z dnia na dzień czujemy się troszkę lepiej. Odpoczynek w gronie najbliższych to najlepsze lekarstwo. Szczerze polecamy - można z kolei przeczytać na Instagramie Sary Boruc, żony polskiego bramkarza.

Wcześniej chorobę zdiagnozowano u piłkarza Chelsea Calluma Hodsona-Odoiego, a także u trenera Arsenalu Mikela Artety. Zarażony wirusem jest także m.in. piłkarz Juventusu Turyn Daniele Rugani.

Reklama

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 175 tys. przypadków zakażenia i ok. 6,7 tys. zgonów zarażonych wirusem. W Polsce odnotowano 156 przypadków choroby, w tym trzy śmiertelne.