Zawodnicy i sztab trenerski Lokomotiwu przenieśli się do bazy w Bakowce, gdzie będą odizolowani. Decyzja podyktowana jest rosnącą liczbą przypadków zakażenia koronawirusem w innych klubach ekstraklasy - napisano na koncie stołecznego zespołu na Twitterze.

Reklama

Rozgrywki w Rosji zostały wznowione po trzymiesięcznej przerwie 19 czerwca. Dwa dni później Lokomotiw wygrał u siebie z Orenburgiem 1:0, obaj Polacy byli w wyjściowym składzie. W sobotę jego rywalem ma być Rubin Kazań.

Walczymy o najwyższe lokaty i awans do Ligi Mistrzów. Nie możemy sobie pozwolić na żadne ryzyko - powiedział kapitan i bramkarz Lokomotiwu Guilherme, cytowany w komunikacie.

W maju pozytywne wyniki badań na koronawirusa miało pięciu zawodników moskiewskiego klubu, ale w tym gronie nie było Polaków. Zakażony jest natomiast m.in. Sebastian Szymański z Dynama Moskwa.

Po 23 kolejkach Lokomotiw ma 44 punkty i traci dziewięć do prowadzącego w tabeli Zenita Sankt Petersburg. Trzecie miejsce z dorobkiem 41 pkt zajmuje FK Krasnodar, który ma jednak rozegrany o jeden mecz mniej.