Jean Paul Mira, szef oddziału intensywnej terapii w szpitalu w Paryżu oraz Camille Locht, dyrektor departamentu Francuskiego Narodowego Instytut Badań Zdrowia i Medycyny wpadli na pomysł, by testy szczepionek na koronawirusa przeprowadzać na mieszkańcach Afryki. Dlaczego akurat na nich? Francuscy lekarze zwrócili uwagę, że na "Czarnym Lądzie" nie używa się maseczek ochronnych, a opieka medyczna jest na nikim poziomie lub jej nie ma.

Reklama

Pomysły Miry i Lochta zdenerwowały dwóch słynnych piłkarzy. Samuel Eto'o nie przebierał w słowach. Skurw***ny! Nie jesteście niczym więcej, niż gów***... Afryka nie będzie waszym placem zabaw! - napisał w mediach społecznościowych pochodzący z Kamerunu zawodnik.

Wtórował mu Didier Drogba. Afryka to nie laboratorium! To fałszywe i rasistowskie. Zamiast traktować nas jak króliki doświadczalne, pomóżcie nam chronić Afrykę przed koronawirusem!

Krytyka na lekarzy spadła nie tylko ze strony piłkarzy, ale również opinia publiczna wyraziła swoje zniesmaczenie słowami obu panów. Dlatego telewizja zdecydowała się usunąć nagranie z internetu.