Kibice Zenitu - oceniając marcowe mecze - oddali prawie 30 procent głosów na Malcoma. Po 22 kolejkach Zenit jest liderem i ma przewagę dziewięciu punktów nad Lokomotiwem Moskwa, w którym grają Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus. Rozgrywki są obecnie zawieszone z powodu pandemii. Trudna sytuacja zdrowotna i związane z nią obostrzenia nie przeszkodziły jednak klubowi dostarczyć nagrody bez konieczności wychodzenia przez Brazylijczyka na zewnątrz.

Reklama

Dostałem przed chwilą wiadomość, że powinienem otworzyć okno - powiedział 23-letni zawodnik w umieszczonym na Twitterze filmie.

Nagrał moment, w którym dron zbliżał się do jego mieszkania, następnie wleciał przez okno, wystraszywszy jego kota, a potem wylądował na podłodze. Były piłkarz Barcelony podziękował fanom za oddane na niego głosy oraz zaapelował, by zostali w domach.

Reklama

To ważne - podkreślił.

W związku z pandemią przerwa w rozgrywkach rosyjskiej ekstraklasy piłkarskiej potrwa co najmniej do 31 maja. Władze ligi zapewniły, że na razie nie planuje się ich wcześniejszego zakończenia.

Według oficjalnych danych w Rosji stwierdzono ponad 13,5 tysiąca zakażeń koronawirusem, zmarło 106 osób.