Od kilku tygodni z powodu Covid-19 nie odbywają się m.in. mecze piłkarskie w Anglii.

Reklama

W tym trudnym czasie kluby starają się pomagać zawodnikom. Zachęcani są oni także np. do poszerzania swej wiedzy z zakresu żywienia i zdrowego odżywiania, jak również radzenia sobie z dziećmi przebywającymi całe dnie w miejscach zamieszkania, w okresie gdy szkoły są pozamykane.

Lekarz pierwszej drużyny Manchesteru United Steve McNally przyznał, że już wcześniej do graczy wysłano różne pakiety. Chcemy, aby pozostali pozytywnie nastawieni – podkreślił.

Trener Kieran McKenna, asystent Ole Gunnara Solskjaera, zaznaczył, że istotną sprawą jest „poczucie wspólnotowości” w czasie pandemii. „Można to robić na wiele sposobów, za pośrednictwem mediów społecznościowych, ale też połączeń telefonicznych. Dzwoniłem zwłaszcza do młodszych piłkarzy”.

Wcześniej swoje pomysły na poprawienie atmosfery na Old Trafford przedstawili z kolei kibice Manchesteru United. Ich zdaniem przed każdym spotkaniem zawodnicy mogliby zbierać się na środku boiska i oklaskami docenić swych fanów. Sympatycy „Czerwonych Diabłów” oczekują także, że przed pierwszym gwizdkiem sędziego będą mieli możliwość śpiewania, ale bez muzyki włączonej przez klub.

Manchester United podał natomiast, że na nowy sezon zarezerwowana jest pula biletów dla młodszych kibiców w przystępnej cenie.