Władze ligi (DFL) chcą przed powrotem na murawę sprawdzić nie tylko wszystkich zawodników, ale i sztaby. Na pierwszy ogień pójdą jednak piłkarze. Każdy będzie musiał przejść dwa testy, czy nie jest zarażony koronawirusem. Dopiero wyniki obu z nich dadzą pewność, że konkretny zawodnik lub członek sztabu może bezpiecznie wziąć udział w nadchodzących meczach.

Reklama

Pierwsze plany wznowienia rozgrywek w Niemczech dotyczyły daty 9 maja, teraz jednak coraz częściej mówi się o drugiej połowie tego miesiąca. Pod koniec tygodnia ma dojść do wideokonferencji przedstawicieli rządu z klubami. Mają zostać wówczas ustalone wszystkie szczegóły, ale plan powrotu do gry został już przekazany kanclerz Angeli Merkel.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że cały sportowy świat zamarł. Zawieszone, odwołane lub przełożone zostały nie tylko piłkarskie ligi, ale niemal wszystkie wydarzenia. Na Covid-19 choruje ponad 3,2 mln ludzi, w tym prawie 227 tys. zmarło. W Niemczech - zgodnie z ostatnimi danymi - zakażonych jest ponad 161 tys. osób, a zgonów stwierdzono 6,3 tys.