Udziałowcy Premier League zagłosowali dziś jednogłośnie za powrotem do treningów w małych grupach od jutrzejszego popołudnia - napisano w komunikacie po wideokonferencji wszystkich 20 klubów uczestniczących w rozgrywkach.

Reklama

Angielska ekstraklasa pauzuje od 10 marca i na razie nie ustalono terminu wznowienia rywalizacji, choć nieoficjalnie mówi się o połowie czerwca. Do rozegrania pozostało jeszcze dziewięć kolejek oraz dwa zaległe mecze.

Podczas dozwolonych od wtorku sesji treningowych wspólnie trenować będą kilkuosobowe grupy, ale na razie z zachowaniem odpowiednich odległości. Kontakt fizyczny nie jest dozwolony.

"Na ten pierwszy etap zgodzili się zawodnicy, trenerzy, klubowi lekarze, niezależni eksperci oraz rząd. Rygorystyczne protokoły medyczne o najwyższym standardzie zapewnią powrót do treningów w najbezpieczniejszych możliwych warunkach" - podkreślono.

W tabeli zdecydowanie prowadzi Liverpool, który ma 25 punktów przewagi nad wiceliderem - broniącym tytułu Manchesterem City. Kolejne lokaty zajmują Leicester City i Chelsea Londyn.