Testy na obecność koronawirusa wykonano w niedzielę i poniedziałek, przed powrotem we wtorek do treningów w małych grupach.

Reklama

Zawodnicy lub pracownicy klubu, którzy uzyskali pozytywny wynik testu, będą teraz izolować się przez siedem dni - oświadczyła liga.

Premier League udostępnia te zebrane informacje w celu zapewnienia uczciwości i przejrzystości rozgrywek. Liga nie przekaże żadnych szczegółowych informacji na temat klubów lub poszczególnych osób. W taki sam sposób wyniki badań będą przekazywane do publicznej wiadomości po każdej serii testów - dodano.

Od wtorku piłkarze angielskiej ekstraklasy mogą ćwiczyć w kilkuosobowych grupach, z zachowaniem odpowiednich odległości. Dzień wcześniej udziałowcy Premier League przegłosowali zgodę na takie treningi.

Wstępnie sesje mają trwać maksymalnie 75 minut, a w grupie może znajdować się najwyżej pięciu zawodników. Kontakt fizyczny jest zabroniony.

To pierwszy krok w stronę wznowienia rozgrywek, które są wstrzymane od ponad dwóch miesięcy z powodu pandemii koronawirusa.

Liga zdecyduje na początku przyszłego tygodnia, kiedy zezwoli na trening kontaktowy, ponieważ wciąż ma nadzieję na restart sezonu w czerwcu.

Do końca zmagań angielskiej ekstraklasy pozostało dziewięć kolejek. Lider Liverpool prowadzi z przewagą aż 25 punktów nad aktualnym mistrzem kraju Manchesterem City, który ma jeden mecz zaległy.

W minioną sobotę rozgrywki wznowiła niemiecka liga - jako pierwsza z silnych w Europie. Kiedy kilkanaście dni wcześniej rozpoczynano tam treningi drużynowe, poinformowano (4 maja) o 10 przypadkach zakażenia koronawirusem na ponad 1700 testów wykonanych w 36 klubach niemieckiej Bundesligi i jej zaplecza.