Barcelona próbowała ponownie zatrudnić Neymara już w ubiegłym roku, ale nie udało się osiągnąć porozumienia z PSG.

Reklama

Chciałbym móc go kiedyś trenować - przyznał szkoleniowiec Barcelony z rozmowie "beIN Sport".

Mówimy o wyjątkowym poziomie. Na szczęście spełniłem już jedno z moich marzeń, jakim było trenowanie Leo Messiego, ale byłbym zachwycony, gdyby przyszedł Neymar - dodał Setien.

Ewentualne zawarcie porozumienia między tymi dwoma klubami zapewne będzie jeszcze trudniejsze tego lata, biorąc pod uwagę finansowe konsekwencje pandemii koronawirusa, chociaż Barcelona może w zamian zaoferować kilku piłkarzy.

Przy okazji Setien poinformował także o napastniku Barcelony Luisie Suarezie, który nie grał od stycznia z powodu kontuzji kolana.

Zapytany o to, czy Urugwajczyk odzyskał formę, Setien odpowiedział: "Nie. Myślę, że jest w dobrej kondycji fizycznej, znów ćwiczył z grupą. Ale widzimy, że wciąż brakuje mu pewności siebie".

Miał operację i po dwóch miesiącach powiedziałbym, że wciąż dochodzi do siebie. Ale jasne jest, że wkrótce (będzie gotowy - PAP), nie wiem, czy za dwa, trzy czy może cztery tygodnie - zakończył trener.

Barcelona jest liderem hiszpańskiej ekstraklasy, z dwoma punktami przewagi nad Realem Madryt. La Liga otrzymała zielone światło od hiszpańskiego rządu w sobotę, aby wznowić rywalizację po 8 czerwca.