Kilka dni temu premier Hiszpanii Pedro Sanchez ogłosił, że wkrótce rywalizacja sportowa zostanie wznowiona. Prawdopodobnie pierwsze mecze Primera Division w czasie pandemii będą rozgrywane od 12 do 14 czerwca. Przerwa w futbolowym sezonie potrwa więc aż trzy miesiące.

Reklama

Kibice nie mogą na razie wrócić na trybuny i nie wiadomo w ogóle, kiedy ponownie obejrzą na żywo spotkania piłkarskie i nie chodzi tylko o Hiszpanię. Wszystko po to, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Eksperci medyczni uważają, że należy unikać zgromadzeń, dopóki nie będzie szczepionki, a to kwestia być może wielu miesięcy.

Dwa kluby ekstraklasy Espanyol Barcelona i Leganes (w tabeli zajmują ostatnie i przedostatnie miejsce) zaoferowały posiadaczom karnetów w obecnym sezonie darmowe bilety na cały następny. Espanyol chce dodatkowo zwrócić prawie 28 tysiącom fanów 20 procent z kwot, jakie zapłacili za aktualne bilety.

Wcześniej z podobną inicjatywą wystąpiła plasująca się na piątej pozycji drużyna Getafe. W tym klubie również oferują karnetowiczom darmowe wejściówki na sezon 2020/2021.

W tabeli, po 27 kolejkach, prowadzi Barcelona 58 pkt, przed Realem Madryt 56 oraz Sevillą 47.