Dziennik Gazeta Prawana logo

Władze włoskiej ligi rozważają wpuszczenie kibiców na trybuny w lipcu

1 czerwca 2020, 17:19
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Kibice AS Roma
<p>Kibice AS Roma</p>/Shutterstock
Władze włoskiego futbolu rozważają wpuszczenie kibiców na trybuny w lipcu. Serie A, po przymusowej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, wznowi rozgrywki 20 czerwca.

Mecze od 20 czerwca mają się odbywać bez udziału publiczności, a na stadionie będzie mogło przebywać nie więcej niż 300 osób, licząc łącznie drużyny, sztaby, obsługę czy dziennikarzy.

Według włoskich mediów, władze federacji piłkarskiej i lig dyskutują o możliwości wpuszczenia kibiców na trybuny w lipcu. Szef związku Gabriele Gravina przyznał, że "".

Jak podkreślił, trudno mu sobie wyobrazić, że np. na obiekcie mogącym pomieścić 60 tys. ludzi nie udałoby się wydzielić miejsc dla niewielkiego odsetka kibiców tak, aby cała operacja odbyła się zgodnie z niezbędnymi procedurami bezpieczeństwa.

Polska ekstraklasa po 80-dniowej przerwie wznowiła rozgrywki w miniony weekend, a we wtorek wrócą na boiska piłkarze 1. ligi. Kibice na trybunach mają - wypełniając je w maksimum 25 procentach - pojawić się 19 czerwca.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj