Incydent miał miejsce już po zakończeniu niedzielnego spotkania, w którym padł remis 2:2. Samochód, którym po meczu sędziowie i obserwator, wracali do domów został na szosie wyprzedzony przez inny pojazd. Ten gwałtownie zahamował powodując zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Reklama

W efekcie droga została zablokowana i samochód z sędziami musiał się zatrzymać. Wszyscy jego pasażerowie zostali przez nieznanych osobników wyciągnięci z kabiny, byli obrażani, grożono im utratą zdrowia i życia za to, że mecz zakończył się wynikiem remisowym.

Ostatecznie udało im się szczęśliwie odjechać z miejsca zdarzenia. W oficjalnym komunikacie federacja piłkarska nazwała zajście "kategorycznie niedopuszczalnym". Potwierdzono, że cały przebieg wydarzenia nagrała kamera umieszczona w samochodzie sędziów. Zapis wideo jako dowód zostanie przekazany policji i prokuraturze.

Białoruś od wielu lat ma poważne problemy związane z próbami manipulacji lub wpływania na wyniki gier. Federacja zawiesiła już wielu zawodników, którzy byli zamieszani w proceder korupcyjny.