Jak poinformowała English Football League (EFL - zrzeszająca trzy ligi poniżej Premier League), w ubiegłym tygodniu przetestowano na obecność koronawirusa 2213 piłkarzy i pracowników z 24 klubów Championship.

Reklama

Odnotowano osiem przypadków zakażenia z sześciu klubów. Nie podano szczegółów. Wszyscy, którzy uzyskali wynik pozytywny, będą musieli się samodzielnie izolować zgodnie z wytycznymi EFL.

Potwierdzono również cztery pozytywne wyniki z klubów League One (trzeciego poziomu).

Rywalizacja na zapleczu angielskiej ekstraklasy zostanie wznowiona w ten weekend. W Championship występuje kilku reprezentantów Polski - m.in. Kamil Grosicki, Mateusz Klich i Krystian Bielik.

Przed przerwą spowodowaną pandemią rozegrano 37 kolejek w 24-drużynowej Championship. Liderem jest zespół Klicha - Leeds United (71), który o punkt wyprzedza West Bromwich Albion Grosickiego (przeszedł do tej drużyny pod koniec stycznia z Hull City).

Dwunaste miejsce zajmuje Derby County Bielika.

Tymczasem angielska ekstraklasa wznowi sezon już w środowy wieczór, dwoma zaległymi spotkaniami.

Od piątku będzie odbywać się 30. seria gier. W tabeli 20-drużynowej Premier League - na dziewięć kolejek przed zakończeniem - zdecydowanie prowadzi Liverpool, który ma 25 punktów przewagi nad Manchesterem City (jeden mecz zaległy).