W 20 meczach ekipa z Wolfsburga odniosła 19 zwycięstw i raz zremisowała, a jej bilans bramkowy to 88-8. Pajor, która w środowym spotkaniu z Freiburgiem (2:0) grała tylko w pierwszej połowie, zdobyła 16 goli.

Dwie kolejki przed zakończeniem rywalizacji Wolfsburg ma osiem punktów przewagi nad Bayernem Monachium, który we wtorek zapewnił sobie 30. w historii, a ósmy z rzędu, triumf w męskiej Bundeslidze. Tym samym z tytułu cieszył się Robert Lewandowski.

Zawodniczki z Wolfsburga mogą sięgnąć po dublet, jeśli 4 lipca w Kolonii pokonają w finale Pucharu Niemiec szósty w ligowej tabeli SGS Essen.

W sierpniu z kolei czeka je w Hiszpanii finałowy turniej Ligi Mistrzów, w którym rywalizację rozpoczną od ćwierćfinałowej potyczki z Glasgow City.

Niemiecka jest jedyną z czołowych wśród kobiet europejskich lig, które zdecydowały się dokończyć rozgrywki mimo pandemii koronawirusa. We Francji, Hiszpanii czy Anglii kobieca rywalizacja została przerwana i zakończona.