Poprzedni kontrakt obowiązywał do 2021 roku, ale obie strony zdecydowały się związać na kolejny rok.

Reklama

W tych nieprzewidywalnych czasach Borussia Dortmund może polegać o rok dłużej na wielkim doświadczeniu dyrektora sportowego Michaela Zorca - napisano w komunikacie.

W Dortmundzie Zorc spędził kilka lat jako junior, a w 1981 roku zadebiutował już w rywalizacji seniorskiej. Przez całą karierę piłkarską pozostawał wierny temu klubowi. Od 1998 roku sprawuje dyrektorskie stanowisko.

Miał swój udział w zdobyciu trzech tytułów mistrza Niemiec (2002, 2011 i 2012), w tym dwóch, kiedy w BVB występowali Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Ten ostatni gra w tym klubie do dziś i zostanie na co najmniej jeszcze jeden sezon. Ponadto za kadencji Zorca Borussia sięgnęła dwukrotnie po Puchar Niemiec (2012 i 2017).

Kilka tygodni temu sam poprosiłem Zorca, żeby został z nami rok dłużej. Wszyscy w BVB jesteśmy szczęśliwi i wdzięczni, że spełnił nasze życzenie - powiedział prezes klubu Hans-Joachim Watzke.

Przed ostatnią kolejką Bundesligi BVB ma zagwarantowane drugie miejsce w tabeli. Mistrzem kraju po raz ósmy z rzędu został Bayern Monachium.

W klubie przynajmniej przez jeszcze jeden sezon ma zostać również trener Lucien Favre.