Kwota transferu Arthura wyniesie 72 mln euro, a może wzrosnąć jeszcze o 10 mln dodatków, w zależności od szczegółowych uzgodnień między klubami. 23-letni wychowanek Gremio Porto Alegre związał się z Juventusem na pięć lat.

Reklama

Kilkadziesiąt minut później Barcelona potwierdziła transfer Pjanica. 30-letni Bośniak kosztował ją 60 mln euro plus 5 mln dodatków. Podpisał kontrakt do 2024 roku, z klauzulą odstępnego opiewającą na sumę 400 mln euro.

To obecnie jedne z najwyższych transferów na rynku osłabionym wskutek pandemii koronawirusa, obok wykupu przez Paris Saint-Germain wypożyczonego z Interu Mediolan Argentyńczyka Mauro Icardiego oraz przejścia Niemca Timo Wernera z RB Lipsk do Chelsea Londyn.

Arthur i Pjanic przeszli badania lekarskie już w niedzielę w Turynie. Do nowych klubów dołączą po zakończeniu sezonu, który dla nich może się wydłużyć aż do turnieju finałowego Ligi Mistrzów, zaplanowanego z udziałem ośmiu najlepszych drużyn w Lizbonie w dniach 12-23 sierpnia.

Reklama

Barcelona i Juventus mają jeszcze przed sobą rewanżowe mecze 1/8 finału (7-8 sierpnia). Katalończycy w pierwszym meczu tej fazy zremisowali na wyjeździe z Napoli 1:1, natomiast piłkarze z Turynu przegrali w Lyonie z Olympique 0:1.