W 80. minucie Milik, najskuteczniejszy zawodnik drużyny z Neapolu (10 trafień), strzelił gola, ale z pozycji spalonej i sędzia go nie uznał. Bramki dla gospodarzy zdobyli Chorwat Mario Pasalic (47) oraz Niemiec Robin Gosens (56).

Reklama

Ten sezon może być najlepszym w historii klubu z Bergamo, choć dla mieszkańców miasta ostatnie miesiące były koszmarem w związku z pandemią koronawirusa. Piłkarze Atalanty dają im promyk radości swoimi sukcesami. Drużyna jest już w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, a w Serie A spisuje się dzielnie, zajmując czwartą lokatę, zapewniającą udział w kolejnej edycji Champions League.

W 29 meczach zawodnicy Atalanty zdobyli aż 82 bramki, o 23 więcej niż... lider rozgrywek Juventus Turyn, do którego tracą 12 punktów.

Napoli zajmuje szóstą pozycję, dającą mu prawo gry w kwalifikacjach do Ligi Europy. Do Atalanty traci już 15 punktów, więc praktycznie nie ma szans na występ w Lidze Mistrzów.

W drugim czwartkowym spotkaniu Roma, plasująca się w tabeli między Atalantą i Napoli, podejmie broniącą się przed spadkiem drużynę Łukasza Teodorczyka - Udinese.