Kilka dni temu 33-letni Vardy był w centrum uwagi w angielskim futbolu, gdy w wygranym 3:0 meczu z Crystal Palace zdobył swoją setną oraz 101. bramkę w angielskiej ekstraklasie. Jego zespół odniósł wówczas pierwsze zwycięstwo po przerwie spowodowanej pandemią.

We wtorkowy późny wieczór piłkarze Leicester nie odnieśli zwycięstwa, ale doświadczony napastnik może mieć powody do satysfakcji. Jego gol w 84. minucie (sędzia czekał chwilę na decyzję VAR, czy nie było spalonego) dał bowiem gościom remis.

To jego 22. gol w obecnym sezonie, dzięki czemu wciąż prowadzi w klasyfikacji strzelców Premier League.

Trwa ładowanie wpisu

Walka o koronę króla strzelców będzie zacięta, bowiem w pierwszej połowie bramkę dla "Kanonierów", swoją 20. w obecnym sezonie ligowym, zdobył Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang.

Ostatni kwadrans Arsenal grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla wprowadzonego chwilę wcześniej Edwarda Nketiaha.

W tabeli Leicester spadł na czwarte miejsce - 59 punktów. Siódmy Arsenal ma ich 50.

Na trzecią pozycję, dzięki wygranej na wyjeździe 3:2 w derbach Londynu z Crystal Palace, awansowała Chelsea - 60.

Liverpool, który już wcześniej zapewnił sobie pierwsze od 30 lat mistrzostwo Anglii, zagra w środę na wyjeździe z Brighton and Hove Albion.