"W przerwie meczu zawodnik (Andre Moreira) otrzymał nakaz opuszczenia stadionu w związku z decyzją krajowych władz zdrowia i doktor Gracy Freitas, która stwierdziła, że kryteria dystansu społecznego i kwarantanny nie były respektowane" - oświadczono w komunikacie ligi.

Według mediów, Moreira dzielił pokój z innym bramkarzem Belenenses Joao Monteiro, który miał pozytywny wynik testu na koronawirus.

Moreira obejrzał pierwszą połowę meczu z Moreirense na ławce rezerwowych, będąc zmiennikiem pierwszego bramkarza gospodarzy Herve Koffiego. Piłkarze Belenenses przegrali 0:1. W dziewiątej minucie doliczonego czasu gry mogli doprowadzić do remisu, ale Nuno Coelho nie wykorzystał rzutu karnego.

Rozgrywki ekstraklasy portugalskiej wznowiono 4 czerwca. Na trzy kolejki przed ich zakończeniem prowadzi FC Porto, wyprzedzając o osiem punktów Benficę Lizbona. Mecze są rozgrywane bez publiczności.