We wtorkowym meczu w Wigan gospodarze już do przerwy prowadzili 7:0, co jest wyjątkowym wyczynem.

Ostatecznie zakończyło się ich zwycięstwem 8:0, a najwięcej goli - trzy - strzelił Kieran Dowell.

To najwyższe ligowe zwycięstwo w historii Wigan Athletic - dotychczas była nim wygrana 7:0 z Oxford United w 2017 roku.

To również wyrównanie najwyższego wyniku w Championship - w 2014 roku piłkarze Bournemouth pokonali 8:0 Birmingham City.

Natomiast Hull City, były klub Kamila Grosickiego, stracił osiem goli w lidze po raz pierwszy od... 1911 roku. Wówczas uległ 0:8 Wolverhampton Wanderers.

W tabeli Wigan, któremu grozi odjęcie karnie 12 punktów, zajmuje obecnie 13. miejsce z dorobkiem 57 pkt, natomiast Hull jest 22. (trzeci od końca), czyli w strefie spadkowej - 45 pkt.

Prowadzą zespoły reprezentantów Polski. Lider Leeds United (84 pkt) Mateusza Klicha podejmie w czwartek Barnsley.

Wicelider West Bromwich Albion (82), w którym występuje obecnie Grosicki, zremisował we wtorek u siebie z Fulham 0:0, a skrzydłowy reprezentacji Polski został zmieniony w przerwie.