„Decyzja dojrzewała we mnie od dawna. W piłce zawsze musisz odgrywać pewną rolę, aby w niej przetrwać, inaczej stracisz pracę i nie dostaniesz żadnej nowej” – stwierdził na łamach „Der Spiegel”.

Reklama

Schuerrle dołączył do BVB latem 2016 roku za ok. 30 milionów euro z VfL Wolfsburg. W ciągu dwóch pierwszych lat rozegrał w Borussii 51 meczów o stawkę, ale później był wypożyczany - najpierw do Fulham Londyn, potem do Spartaka Moskwa.

Kontrakt miał obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku, ale zdecydowano się na jego rozwiązanie ze względu na brak perspektyw 29-letniego skrzydłowego w klubie. Dwa dni później Schuerrle ogłosił, że w ogóle kończy z futbolem.

Schuerrle to były reprezentant Niemiec. Grał m.in. w finale mundialu w Brazylii w 2014 roku przeciwko Argentynie. Niemcy zwyciężyli 1:0 po dogrywce dzięki bramce Mario Goetzego - innego piłkarza, który opuścił BVB tego lata. Schuerrle asystował przy tym trafieniu.

Wcześniej Schuerrle występował w takich klubach, jak m.in. Chelsea Londyn i Bayer Leverkusen.

Ostatnio niemiecki zawodnik grał w Spartaku, dla którego zdobył tylko jednego gola. Z powodu kontuzji kostki opuścił mecze na początku tego roku, a potem wybuchła pandemia koronawirusa. Po wznowieniu rozgrywek nie wrócił już do moskiewskiego klubu.