Prowadzenie w stolicy Italii objęli goście, w barwach których całe spotkanie rozegrał Sebastian Walukiewicz. Gola zdobył w 45. minucie Argentyńczyk Giovanni Simeone.

Tuż po przerwie wyrównał Serb Sergej Milinkovic-Savic, natomiast wynik ustalił w 60. minucie Ciro Immobile. Napastnik Lazio ma w tym sezonie już 31 goli i jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. O jedno trafienie mniej ma Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Juventusu Turyn.

W pięciu najsilniejszych ligach w Europie skuteczniejszy jest tylko Robert Lewandowski z 34 golami dla Bayernu Monachium w zakończonym już sezonie Bundesligi.

Lazio zgromadziło 72 punkty i ma jeszcze teoretyczną szansę na zdobycie mistrzostwa Włoch. Prowadzący w tabeli i broniący tytułu Juventus, którego bramkarzem jest Wojciech Szczęsny, zgromadził 80 "oczek". Do zdobycia pozostało dziewięć.

We wcześniejszym czwartkowym meczu "Stara Dama" mogła już definitywnie rozstrzygnąć walkę o tytuł, ale potrzebowała wyjazdowego zwycięstwa nad Udinese. Tymczasem nieoczekiwanie zwyciężyli gospodarze 2:1 i turyńczycy będą musieli wstrzymać się ze świętowaniem "scudetto" przynajmniej do niedzieli.

Druga jest Atalanta Bergamo z 74 punktami, a podium uzupełnia Inter Mediolan - 73.