Nie odwołno jeszcze gali FIFA, na której także rozdawane są nagrody dla najlepszych w sezonie.

Reklama

Złotą Piłkę przyznawano bez przerwy od 1956 roku. W plebiscycie nigdy nie zwyciężył Polak, ale zdaniem niektórych Lewandowski - król strzelców niemieckiej ekstraklasy - miał na to dużą szansę w najbliższej edycji.

Jak oceniła niemiecka agencja DPA, to jedno z marzeń Lewandowskiego, by otrzymać nagrodę Złotej Piłki. W tym sezonie zdobył dla Bayernu sześć goli w Pucharze Niemiec, 34 w lidze i 11 w Lidze Mistrzów, której rozgrywki się jeszcze nie skończyły, ale polski napastnik jest liderem klasyfikacji strzelców.

"Nie zgadzam się z argumentacją organizatorów plebiscytu, że jednym z powodów odwołania jest niemożliwość rozegrania w kilku krajach rozgrywek do końca" - powiedział Rummenigge.

Rekordzistą w liczbie takich wyróżnień jest Argentyńczyk Lionel Messi, który uznany był za najlepszego na świecie sześciokrotnie. Pięć razy zwyciężył z kolei Portugalczyk Cristiano Ronaldo.

Reklama

Piłkarze Bayernu, którzy po zdobyciu mistrzostwa kraju dostali kilka dni wolnego, wrócili już do treningów i przygotowują się do Ligi Mistrzów.