Zawodnik pochodzący ze Szczecina grał już na Górnym Śląsku, w Ruchu Chorzów (od 2012 r.). Wówczas zdecydowaną większość spotkań rozegrał gdy trenerem "Niebieskich" był obecny opiekun gliwiczan Waldemar Fornalik.

Reklama

"Dużo dla mnie znaczy fakt, że znam trenera Waldemara Fornalika, jego metody pracy, oczekiwania. Za czasów naszej współpracy grałem najlepiej" - powiedział dla strony klubowej Piasta zawodnik.

Uważa on, że ponownie ćwiczenia pod wodzą tego szkoleniowca pozwolą mu w pełni pokazać na boisku jakie ma umiejętności. Przyznał, że osoba Fornalika była ważna w kontekście wyboru klubu.

Latem 2017 r. przeszedł z chorzowskiej drużyny do Lechii. Jak podsumowało biuro prasowe Piasta, zagrał w niej w 69 spotkaniach, w których strzelił dziewięć goli oraz zanotował osiem asyst. Razem z klubem z Trójmiasta wywalczył również Puchar oraz Superpuchar Polski.

W poniedziałek gliwiczanie wyjechali na krótkie grupowanie do Arłamowa. Będą tam przebywać do 8 sierpnia. Po powrocie rozegrają jeszcze w sobotę sparing z SFC Opava. W ekstraklasie po raz pierwszy w najbliższym sezonie mają rywalizować 22 sierpnia na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.