Ostateczna umowa sprzedaży musi zostać podpisana przed końcem sierpnia.

Reklama

Nie możemy się doczekać finalizacji transakcji i dołączenia do rodziny AS Roma – stwierdził nowy właściciel Friedkin, który kieruje holdingiem zrzeszającym kilkanaście firm, zajmujących się m.in. sprzedażą samochodów i hoteli.

Według magazynu „Forbes”, jego majątek szacuje się na 3,6 mld dol., co daje mu 504. pozycję na liście najbogatszych ludzi na świecie.

Jestem pewny, że Dan Friedkin i jego syn Ryan będą przyszłymi wspaniałymi właścicielami AS Roma – przyznał Pallotta, za którego prezydentury włoska drużynie nie odniosła sukcesów. Kibice zarzucali mu m.in., że sprzedawał najlepszych zawodników (Salah, Alisson, Marquinhos, Nainggolan).

Najlepszym momentem w trakcie kadencji Pallotty był awans Romy do półfinału Ligi Mistrzów w 2018 roku. W ćwierćfinale rzymianie dokonali niezwykłego wyczynu, pokonując w rewanżu Barcelonę 3:0, po porażce w pierwszym meczu 1:4.

W zakończonym kilka dni temu sezonie Serie A zespół AS Roma zajął piąte miejsce. W czwartek (6 sierpnia) zagra z Sevillą w Duisburgu w 1/8 finału Ligi Europy.