"Zawsze to uwielbiałem, przez te wszystkie lata - brać odpowiedzialność z niektórymi kolegami i kierować zespołem. W radzie drużyny, ale także jako wicekapitan. Teraz chcę aktywnie pomagać innym w większym zaangażowaniu" - przyznał 35-letni obrońca.

Reklama

W minionych rozgrywkach Piszczek czasami pełnił na boisku funkcję kapitana Borussii, pod nieobecność kontuzjowanego Marco Reusa.

"Sezon 2020/21 będzie moim ostatnim jako zawodowego piłkarza. Chcę cieszyć się tym sezonem tak świadomie, jak to tylko możliwe" - dodał.

W maju Piszczek, który występuje w Borussii od 2010 roku, przedłużył kontrakt do 30 czerwca 2021 roku. Wówczas odejdzie z tego klubu.

Reklama

Natomiast z reprezentacją Polski pożegnał się oficjalnie w listopadzie 2019 roku, w trakcie meczu eliminacji mistrzostw Europy ze Słowenią w Warszawie (3:2). W narodowych barwach rozegrał 66 spotkań.

Z BVB Piszczek wywalczył dwa razy mistrzostwo Niemiec, dwukrotnie zdobył też krajowy Puchar. W 2013 awansował do finału Ligi Mistrzów, w którym Borussia uległa Bayernowi Monachium.

Przez kilka lat występował w barwach dortmundzkiego klubu wraz z Jakubem Błaszczykowskim (obecnie Wisła Kraków) i Robertem Lewandowskim (obecnie Bayern).

W minionym sezonie piłkarze BVB zostali wicemistrzami Niemiec. Obecnie drużyna przygotowuje się do nowych rozgrywek na zgrupowaniu w szwajcarskim Bad Ragaz.