Początkowo selekcjoner reprezentacji Anglii Gareth Southgate powołał Maguire na wrześniowe mecze w Lidze Narodów. Po wyroku poinformował, że piłkarz ManU został skreślony z kadry.

Reklama

Angielski klub poinformował w specjalnym oświadczeniu, że piłkarz nie przyznaje się do winy i będzie się odwoływać. W trakcie procesu w Atenach nie był obecny. Wcześniej złożył zeznania przed prokuratorem i w sobotę poinformowano, że może wrócić do domu, gdyż proces został przełożony na wtorek i zdecydowano, że może odbyć się on bez jego udziału. 27-letniego piłkarza reprezentowali na rozprawie prawnicy.

Zdarzenie miało miejsce przed jednym z barów na Mykonos. Według lokalnych mediów doszło do sprzeczki między turystami z Wielkiej Brytanii, a gdy na miejsce przyjechała policja, cała trójka zaatakowała funkcjonariuszy. Wcześniej kamery zarejestrowały obrońcę "Czerwonych Diabłów" bawiącego się w tłumie ludzi na jednej z ulic. Grecki rząd zakazał tego typu zgromadzeń ze względu na pandemię koronawirusa.

We wrześniu Anglików czekają mecze w Ligi Narodów z Islandczykami i Duńczykami.

Manchester United zajął trzecie miejsce w angielskiej ekstraklasie, a sezon zakończył w minioną niedzielę po porażce z Sevillą 1:2 w półfinale Ligi Europy. Rozgrywki 2020/21 Premier League mają ruszyć 12 września.